Ali Sabancı yeme-içme sektörüne girdi!

Pegasus'un sahibi Ali Sabancı 'jet' hızıyla yiyecek işine girdi.

07 Kasım 2013 10:49
Ali Sabancı yeme-içme sektörüne girdi!
Günaydın ve Tavacı Recep’i bünyesine katmak üzere masaya oturan Ali Sabancı’nın ‘yemek iştahı’ arttı. Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, 17 şubeli Big Chefs’i de satın almaya hazırlanıyor.

Önce Günaydın Et’e ardından da Tavacı Recep’e talip olan Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın yiyecek-içecek sektörüne hızlı giriş yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Günaydın Et ile ortaklık için görüşmelerini sürdüren Ali Sabancı şimdi de Cafe&Bistro zinciri Big Chefs’i satın alıyor.

Sabancı’nın yaklaşık iki aydır Big Chefs’in ortakları Saruhan Tan ve Gamze Cizreli ile masada olduğu ve anlaşmanın kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi.

ÇOĞUNLUK HİSSEYİ ALACAK

Ali Sabancı önceki hafta gazetecilere yaptığı açıklamada bu satın almanın da sinyalini vermiş ve “Sadece Günaydın ile değil birkaç yerle daha görüşmelerimiz var” diye konuşmuştu. Ali Sabancı’nın Big Chefs’te çoğunluk hisseyi almayı istediği ve pazarlıkların bu şekilde ilerlediği gelen bilgiler arasında.

Doğuş Grubu’nun sektördeki şirketi D.ream’de daha önce Big Chefs ile ilgilenmiş ancak taraflar anlaşamamıştı. 2007 yılında ilk olarak Ankara’da açılan Big Chefs, Etiler ve Tünel’de açtığı şubeleri ile 2009 yılı sonunda da İstanbul’a gelmişti. Big Chefs’in, 9’u İstanbul ve 4’ü Ankara’da olmak üzere toplam 17 şubesi bulunuyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Big Chefs , Ali Sabancı , Günaydın et

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz