Akra Caz Festivali sanatseverlere şölen yaşatıyor!

Dünyaca ünlü sanatçılar ve caz müziğin usta isimleri; Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor.

05 Mayıs 2018 16:05
Akra Caz Festivali sanatseverlere şölen yaşatıyor!
Antalya'da ilki gerçekleşecek olan festival; modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği; funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


Antalya Akra Caz Festivali, 02-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulan açık hava sahnesinde, Akdeniz’in ve Beydağlar’ın eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşiyor.


Dünyaca ünlü sanatçıları ve caz müziğin usta isimlerini sanatseverlerle buluşturan Antalya Akra Caz Festivali, müzikal şölenin yanı sıra “Akra Jazz Talks” söyleşisine de ev sahipliği yaptı. Kültür sanat programlarının usta ismi sunucu Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde düzenlenen ve Akra Hotels’de halka açık ücretsiz olarak gerçekleştirilen Akra Jazz Talks ‘da ünlü isimler; şehir, caz ve festival konularını tartıştı.

“Bu festival Antalya’da yaşayan herkesin festivali.”

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) genel müdürü, Avrupa Kültür Vakfı başkanı ve Avrupa Caz Festivalleri Birliği eski başkanı Görgün Taner söyleşideki konuşmasında, marka kentlerin yerini yaratıcı kentlere bıraktığından bahsederek; “Kültür sanat ve festivaller yaratıcılığı besler ve kentlere uluslararası bir nitelik kazandırır. Bu festival Antalya’da yaşayan herkesin festivali. Bir festivali dışarıdan gelenlerden daha çok, o kentte yaşayanlar ayakta tutar. Bunun için herkesin festivalin geleceğini birlikte şekillendirmesi lazım.” dedi.


“Antalya ve caz yan yana geldi”

Usta tiyatro sanatçısı, yönetmen, sunucu Selçuk Yöntem ise “Antalya ve cazın yan yana gelmesi, birkaç sene sonra bu kenti uluslararası ilginin odağı haline getirecek. Ben daha önce böyle bir atmosferde, falezlerin kenarında hiç caz dinlememiştim. İnanılmaz bir keyifti.“ dedi. Ünlü caz sanatçısı Şenay Lambaoğlu da festivallerin sanatçıların nefes alabilmeleri için iyi ortam oluşturduğunu dile getirerek, konuşması sırasında “Şehirde caz var” temalı doğaçlama bir şarkı da söyledi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Akra Hotel , Asmani , PABLITO BISTRO

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz