Akasya Avm'den anlamlı etkinlik

Türkiye Meme Vakfı (MEVA), toplumsal farkındalık oluşturmak, mamografi ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla 18 Ekim 2014, Cumartesi günü Akasya Acıbadem’de, Zeliha Sunal’ın katkılarıyla, “Pembe Giy” flashmob’u (sürpriz-anlık etkinlik) düzenlendi.

19 Ekim 2014 12:46
Akasya Avm'den anlamlı etkinlik
Şişli Belediyesi Halk Müziği Korosu ve Depo Dans Okulu'nun destekleriyle Akasya Avm'de gerçekleşen etkinliğe, pembe giyen çok sayıda kadın ve erkek katıldı.

Ekim ayının “meme kanseri ayı” olması nedeniyle,toplumu bilinçlendirmek adına düzenlenen etkinlik, Zeliha Sunal’ın, meme kanserinden vefat eden Çiğdem Talu’nun sözleri ve Melih Kibar’ın bestesi “Birtanem Söyle Canım”şarkısının solo performansıyla başladı. Sunal, koroyla birlikte şarkıyı söylerken,pembe t-shirt giymiş tüm katılımcılar coşkuyla dans ederek, meme kanserine dikkat çekti.


Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Türkiye’de meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi, erken teşhis olanaklarının yaygınlaştırılması için 1998 yılında kurulmuştur. Yıllardır “Farkındayım Korkmuyorum Kampanyası” ile toplumsal düzeyde farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütmektedir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Akasya Avm , Meme Kanseri , Zeliha Sunal

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz