6. Kadeh Kadeh DLC için geri sayım başladı!

Şarap kültürünün daimi temsilcisi Doluca, 9 farklı ürün ve 11 farklı üzümü ile farklı damak zevklerine hitap eden DLC serisini 15 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde “kadeh kadeh” beğeninize sunuyor. Doluca’nın en fazla talep gören etkinliklerinden biri olan ‘Kadeh Kadeh DLC’ için geri sayım başladı…

13 Mayıs 2013 14:14
6. Kadeh Kadeh DLC için geri sayım başladı!
Türkiye’nin en köklü şarap üreticilerinden Doluca’nın yoğun ilgi gören ‘Kadeh Kadeh DLC’ etkinliğinin altıncısı için geri sayım başladı. Türkiye’de şarap bilinirliğini arttırmanın yanı sıra şarapseverlere bambaşka şarap deneyimleri yaşatan Kadeh Kadeh DLC etkinliği kapsamında Doluca’nın en beğenilen serilerinden DLC’nin şarapları kadehlere açılıyor.

Bu yıl İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya’da yapılacak olan etkinlik bu 4 büyük şehrin ünlü mekanlarında gerçekleşecek. Kadeh Kadeh DLC aktivitemize katılacak mekanlar; CookShop’lar, Kırıntı’lar, Chocolate’lar North Shield’ler, NumNum’lar, Dream Grup; Mama, Go Mongo ve Kitchenette’ler, ERC Grup; Litera, Ponte ve Zoe, Mar Grup ; Hardal, Rigatoni, Lilu Restoranları DLC’nin kadehleri dolduracağı mekanlar arasında yer alıyor.

Türkiye’de şarabın bilinirliğini arttıracak etkinlere imza atan Doluca, bu yıl 6.’sı gerçekleştireceği Kadeh Kadeh DLC etkinliği ile yine şarapseverleri bir araya getiriyor. Doluca, şarabı hiç tanımayanları bilgilendirirken aynı zamanda şarapseverlere de farklı üzümlerden farklı şarapları tatma imkanı sağlıyor. 2 hafta boyunca 4 ilde belirlenen mekanlarda yemeğini DLC serisinden dilediği şarap ile eşleştirme imkanı bulacak olanlara Kadeh Kadeh DLC etkinliği kapsamında şarapların kadeh fiyatı 14 TL’den sunulacak.

Kadeh Kadeh DLC etkinliğinde kadehlere açılacak DLC’ler;

DLC Shiraz

Dünyada, koyu renkli, tanenli, güçlü ve meyvemsi kırmızı şarapları ile tanınan Shiraz üzümü, gövdeli ve meyvemsi yapısı ile asi, maceracı, dışa dönük ve renkli şarapseverlere hitap ediyor. Denizli bölgesinden hasat edilen ve kökeni İran’ın Şiraz kenti olan Shiraz üzümünden yapılan DLC Shiraz, mürdüm eriği, ahududu ve baharat aromalarını çağrıştırıyor.

DLC Kalecik Karası

Enerjik, havalı ve seçici şarapseverlerin tercihi Kalecik Karası, DLC Serisi’nin en aromatik şarabı. İncir, gül, çilek lezzetlerini ve kokularını çağrıştıran; kolay içimli ve akıcı DLC Kalecik Karası, Anadolu kökenli en gözde kırmızı üzümlerden biri olan ve genellikle Ankara Kızılırmak çevresinde yetiştirilen Kalecik Karası üzümünden üretiliyor.

DLC Cabernet Sauvignon-Merlot

Lider, karizmatik, soylu ve dominant bir üzüm olan Cabernet Sauvignon ile masum, duygusal, romantik ve anlayışlı bir karaktere sahip Merlot’nun muhteşem uyumunu yansıtan DLC Cabernet Sauvignon-Merlot, Seri’nin en gövdeli ve dolgun yapıdaki şarabı. Meyvemsi ve dengeli yapısıyla vanilya, karabiber, ahududu, dağ çileği ve badem aromalarını çağrıştıran DLC Cabernet Sauvignon-Merlot, “kırmızıların kralı” olarak tanımlanan Cabernet Sauvignon üzümünün güçlü, tanenli ve gövdeli yapısı ile meyvemsi, yumuşak ve rahat içimli Merlot üzümünü buluşturuyor.

DLC Boğazkere

Ağır, oturaklı ve mücadeleci şarapseverlerin tercihi DLC Boğazkere, kuru erik, pestil ve olgun vişne aromalarını çağrıştırıyor. Güçlü, gövdeli, tanenli Diyarbakır yöresinin Boğazkere’si ile daha az tanenli, meyvemsi Denizli bölgesinin Boğazkere üzümlerinin harmanından elde edilen bu lezzetli şarap, canlı yapısı ve zengin lezzetleri ile güçlü, meyvemsi ve damakta kalıcı bir tada sahip.

DLC Öküzgözü

Sıcakkanlı, her ortama uyum sağlayan, canlı ve neşeli şarapseverlere hitap eden DLC Öküzgözü, olgun vişne, yaban mersini, pekmez ve karamel aromalarını çağrıştıran ve her ortamda keyif alınarak içilebilen dolgun yapılı bir şarap. İsmini gri-mavi renkteki iri tanelerinden alan Öküzgözü üzümünün kendine özgü aroması, canlı, meyvemsi karakteri DLC Öküzgözü’nde güçlü bir şekilde fark ediliyor.

DLC Sultaniye-Emir

Esprili, her zaman pozitif ve cazibeli bir yapıyı temsil eden Sultaniye üzümü ve kendine güveni tam, hırslı, kararlı ve güçlü yapıdaki Emir üzümünün uyumlu birleşimi DLC Sultaniye- Emir, aromatik, canlı ve akıcı sek bir şarap. DLC Serisi’nin en kolay içimli, canlı ve akıcı şarabı olan, yeşil elma ve mandalina aromalarını çağrıştıran DLC Sultaniye-Emir, hoş kokusunu Denizli yöresinin meyvemsi ancak mayhoş Sultaniye üzümünden, damakta kalıcı yapısını Kapadokya yöresinin güçlü ve diri şaraplar veren Emir üzümünden alıyor.

DLC Narince

Asil, hayattan zevk alan, cömert ve sofistike şarapseverlerin tercihi DLC Narince, aromatik, güçlü, akıcı ve canlı bir yapısıyla damaklarda sizi keyifli bir lezzet keşfine davet ediyor. Tokat yöresinde yetiştirilen ülkemizin en kaliteli yöresel üzüm türlerinden biri olan Narince üzümünün özgün aromatik lezzetlerinin canlı ve belirgin gücünün yansıtıldığı DLC Narince, serinletici bir yapıya sahip. Floral ve meyvemsi kokuların dikkat çektiği DLC Narince’de fulya çiçeği, yasemin, greyfurt ve portakal aromaları burunda ön planda hissediliyor.

Moskado

Yaratıcı, farklı, stil sahibi ve özgün bir karaktere sahip şarap tutkunlarına hitap eden, aromatik, canlı, serinletici Moskado, halk arasında misket olarak bilinen Ege Bölgesi’nin “muscat” cinsi üzümden elde ediliyor. Misket üzümüne özgü canlı, meyvemsi karakteri tüm zenginliğiyle yansıtan dömisek bir şarap olan Moskado, portakal çiçeği, papatya, greyfurt ve kavun aromalarını çağrıştırıyor.

Grenache

Gizemli, sürpriz dolu, kışkırtıcı ve eğlenceli şarapseverlerin tercihi Grenache, yumuşak içimi ve meyvemsi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Doluca’nın Saroz yöresindeki bağlarında yetiştirilen Grenache üzümünün floral aromaları ve tatlımsı lezzetleri, oldukça nazik olarak uygulanan şarap işleme metoduyla Grenache şarabına aktarılıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Kadeh Kadeh , DLC

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz