360İstanbul Entertaiment grubun tutkulu şefi; Mike Norman

İstanbul Kuruçeşme'nin avangard adacığı Suada'nın içinde yer alan 360 İstanbul Suada Club'ı ziyaret edip, 360Entertainment Group'un ortağı ve aynı zamanda Executive şefi Mike Norman'la da Akdeniz esintileri eşliğinde röportaj gerçekleştirdik. Suada'daki 360'ın mutfağı diğer 360'lardan çok farklı; sıcak, sempatik ve her zamanki gibi yaratıcılığın coştuğu bir lezzet deneyimi yaşamak isteyenler için gurmelere yakışır bir durak.

13 Haziran 2013 11:05
360İstanbul Entertaiment grubun tutkulu şefi; Mike Norman
Özlem S. : 360İstanbul, Suada’ya ismi gibi çok yakışan bir mekan. Beyoğlu 360İstanbul ve 360East Moda’dan farklı özellikleri nedir?

Mike N.: Aslında ikisi de aynı özelliklere sahip; iki mekan da İstanbul’un ambiyansını çok iyi yansıtan ve harika bir manzaraya sahip olan lokasyonlar da bulunuyor.

Bir tanesi batıda bir tanesi doğu da ve bir tanesi de İstanbul’un tam ortasında bulunduğu için biz onlara 360 üçgeni diyoruz. İki lokansyon da İstanbul’un özel güzelliklerine bakıyor, Suada Boğaz köprüsüne, 360 East Moda Kadıköy ve Sultan Ahmet’e, 360 İstanbul ise Beyoğlu’ndan eski şehre ve haliç köprüsüne bakıyor.

Bu 3 lokasyonun menüleri de bir birinden farklı özellikle Suada’nın ki. Boğaz’ın ortasında konumlandığı için Suada’nın menüsü ağırlıklı olarak deniz mahsüllerinden oluşuyor. Dekorasyonu da diğer iki 360’dan farklı olarak tasarlandı. Suada’da kendinizi Karayiplerde ya da gerçekten Akdeniz’de olduğunuzu hissetmeniz için mavi ağırlıklı daha tropikal bir dekorasyon tercih edildi.


Özlem S.:Akdeniz esintileri taşıyan mönüde çok farklı lezzetler var. (Mesela peynir dondurması) Nasıl yaratıcı bir şefsiniz, nelerden ilham alıyorsunuz?

Mike N. : Mutfağımızı modern dokunuşlarla yerel Akdeniz mutfağını baz alarak oluşturduk. Birleştirme değil de daha eklektik bir mutfak diyebiliriz. Müşterilerimizin 360’a klasik Türk mutfağı için geldiklerini düşünmüyorum çünkü bunu düzgün bir şekilde yapan birçok restoran var. Biz Türk mutfağını biraz daha güncellenmiş versiyonunu stilize ederek sunuyoruz. Mesela Klasik Türk lezzeti olan beyaz peynir kavunun yerine biz tatlı ve tuzluyu bir arada kombinleyerek peynir dondurmasını sunuyoruz. Buradaki soru aşırıya kaçmadan nasıl farklı olabileceğiniz ve yaratıcı bir şeyler sunarken dengeyi korumanız. Bu da insanların ne kadar iyi olduğunuzu konuşmalarını sağlıyor.


Özlem S:- Dört dörtlük bir hizmet, donanımlı garsonlar ve her şey de ayrı bir damak tadı var. Bu başarıyı neye borçlusunuz?

Mike N.:TUTKU. Tutku kelimesi yaptığınız şeye inanmaktır. Bu da istikrarlı kalmanızı ve ekibinize yatırım yapmanızı sağlıyor.


Özlem S.:-Bu sezon 360İstanbul restoranlarında bizi bekleyen sürprizler neler?

Mike N. :Müşterilerimizi yaratıcı görselleri olan yemeklerle, kokteyler ve etkinliklerle şaşırtmaya devam edeceğiz.


Mike Norman hakkında: Mike Norman, 1964 Cape Town doğumlu. Johannesburg Hotel School South of Africa mezunu Norman’ın yemeklere ve şefliğe olan ilgisi daha çocukluk yıllarında başlamış. Mike Norman’ın deneyimleri, ülkesinin dünyaca ünlü mutfaklarına ve Cunard Cruise gemilerine kadar gidiyor. 13 yıldır İstanbul’da yaşayan ve 360 Entertainment’in ortağı olan Norman’ın Türkiye’ye ilk gelişi ise Çırağan Palace Kempinski’de executive chef olarak görev almasıyla olmuş. Daha sonra ortağı olduğu Chef’s restorandı hayata geçiren Norman, 2005 yılında ortakları ile 360 Entertainment Group’un temellerini atmış. Şu anda 360Entertainment Group çatısı altında 360istanbul Beyoğlu, DoubleTree by Hilton Moda Oteli’nin terasında 360East Moda, Suada Club’ta 360istanbul Suada Club var.


360 Suada Club'ın damaklarda iz bırakacak lezzetleri

Peynir dondurması

Karides-brokoli tempura

Hatay zeytini ve mercimek tabuleh salata

Deniz levreği-tuzlu hamurda

Pazı sarma çupra

360 special kokteyl

Çikolata orgazm

Özlem Sucu
[email protected]


Detaylar için tıklayınız..
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz