GURME KURULU

Türkiye’nin en önemli isimlerinden oluşan Gecce Gurme Kurulu, her sezon sizler için toplanıyor ve Türkiye’nin en gözde mekanlarını değerlendiriyor..
Güneri Civaoğlu

Güneri Civaoğlu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okurken aynı zamanda gazetecilik de yapan Cıvaoğlu, Akis dergisi ve Yeni İstanbul gazetesinde muhabir olarak çalıştı. TRT'nin kuruluşunda sabah haberlerini hazırlayan ekibin başındaydı. Strasbourg Üniversitesi'nde bir süre ekonomi okudu, izleyen yıllarda Tercüman Gazetesi'nin genel yayın yönetmeniydi. Güneş Gazetesi'ni ortağı ve genel yayın yönetmeni olarak kurdu. 1986-1996 yılları arası Sabah Gazetesi'nde köşe yazarı, Show TV nin genel müdürü idi. 1996'dan bu beri Milliyet Gazetesi'nin başyazarıdır.Kanal D'de 8 yıl siyasi olayları yorumladı. Durum adlı programı hazırladı ve sundu. 5 yıl Kanal D'de yayınlanan Şeffaf Oda programını hazırlayıp sundu. Yeni yayın döneminde Cnn Türk'de programına devam etmektedir.

Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök, yaklaşık 20 yıl boyunca Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Türk gazeteci ve akademisyendir. Hâlen Doğan Yayın Holding yönetim kurulu üyesi ve yürütme komitesi başkan yardımcısı olan Özkök, Hürriyet'teki köşe yazarlığına devam etmektedir. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nda okuyan Özkök, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştı ardından Fransa'da İletişim Bilimleri'nde doktora yaptı. Hacettepe Üniversitesi'nde 1986 yılına kadar öğretim üyesi görevini üstlendikten sonra, Hürriyet Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Kendisi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Mehmet Yaşin

Mehmet Yaşin

20 yılı aşkın bir süredir çeşitli gazetelerde muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptıktan sonra Atlas dergisini çıkardı. Daha sonra Doğan Dergi Grubu'nda Genel Müdür olarak çalıştı. Daha sonra Doğan Kitap'ı kurdu. Uzun yıllar yayın yönetmenliğini yaptı. Bu süre boyunca birçok genç yazarı okuyucuya tanıttı. Yayıncılıktan sonra CNN Türk televizyonunda 'Yol Üstü Lezzet Durakları' programını yapmaya başladı. Aynı anda Hürriyet gazetesinde, Atlas, Capital gibi dergilerde lezzet yazılar kaleme aldı. Hem gazete, hem sosyal medya hem de televizyonda geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Dört kitabı var.

Ahmet Örs

Ahmet Örs

1942 yılında İstanbul'da doğdu. Gazeteciliğe 1967 yılında Yeni İstanbul gazetesinde başladı. 1981 yılında Hürriyet Gazatesi'ne geçti. Magazin Müdürü olarak sürdürdüğü görevine Hürriyet Dergi Grubu Genel Yayın Müdürü olarak devam etti. Sabah Grubu'na bağlı 1 Numara Hearst Yayıncılık A.Ş'de Genel Müdür Yardımcısı görevindeyken 2001 yılında emekliye ayrıldı. Halen Sabah Gazetesi'nde gurme yazıları yazan Ahmet Örs, mutfak kültürünün vazgeçilmez isimlerinden biridir.

Kenan Erçetingöz

Kenan Erçetingöz

1962 İzmir doğumlu olan Kenan Erçetingöz, 35 yıllık gazeteci. Mimar Sinan Üniversitesi, Endüstri Tasarımı Bölümü’nde okudu. 16 Haziran 1993’te Alem Dergisi’ni yayın hayatına sokarak dergiciliğe adım attı. Ardından Top Secret ve Şamdan dergilerini çıkararak magazin dünyasında yeni bir devrim başlatan Erçetingöz, 2001 yılında gecce.com’u kurdu. Yeme-içme ve eğlence sektörüne ayrı bir önem veriyor. En çok “ödediğim paranın karşılığını aldım” dedirten mekanları seviyor.

Ali Esad Göksel

Ali Esad Göksel

Güzel Sanatlar Akademisini bitirdi. Mimari eğitiminden sonra Tübingen’de felsefe ve kültür okudu. Mimarlık Fakültesi’nde on yıl öğretim üyesi olarak çalıştı. Mutfak Kültürü konusunda NTV ‘de iki yıl program yaptı. Mutfak Dostları Derneği ve Chaine d’Rotisseurs’İstanbul’un kurucularındandır. Paris’deki İnternational Gastronomie Akademie’nin yöneticilerindendir. Hürriyet-Tempo-Vizyon-Skylife - Sabah Gazetesi ve Food&Travel’de köşe yazarı idi. 2009’dan bu yana HT Gazetesi’nde kültür ve mutfak kültürü konusunda köşe yazarıdır.

Fatih Altaylı

Fatih Altaylı

Fatih Altaylı, Türk, gazeteci,sunucu ve köşe yazarı. Habertürk'te yayınlanan Teke Tek adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır. Galatasaray Lisesi mezunudur. Gazeteciliğe, 1982 yılında Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği yaparak başlayan Fatih Altaylı 1993 yılında özel bir radyo olan Best FM'i kurdu. Kanal D, ATV, Show TV, Radyo D, Cine5, Sabah, Hürriyet gibi yayın kuruluşlarında görev aldı. Aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü'nde de as başkanlık yaptı. 29 Mart 2014 tarihinde Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmenliğinden istifa eden Fatih Altaylı, aynı gazetede köşe yazarlığına devam etmektedir.

Arda Türkmen

Arda Türkmen

Arda Türkmen 1975 doğumlu genç bir girişimci. Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde alan Türkmen, üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi'nde çift dalda yaparak İşletme ve Sahne Gösteri Sanatları bölümlerinden mezun olarak tamamlamıştır. İş hayatına öğrenci turları düzenleyerek başlamış, yine aynı yıllarda yürüttüğü işletmecilik deneyimleri ile yiyecek içecek sektörüne geçiş yapmıştır. 2003 yılının sonlarına doğru kurduğu roka davet isimli catering firmasının ardından Asmalı Mescit'te açtığı Leblon 11 isimli restoranı açmıştır. Asmalı Mescit'te yaşanan masa, sandalye olaylarının ardından mekanı kapatma kararı alan Arda Türkmen'in son gözdesi Forneria. Türkmen aynı zamanda TV8'de yayınlanan Arda'nın Mutfağı programı ile de evlere misafir oluyor.

Yelda İpekli

Yelda İpekli

1967 Ankara doğumlu olan Yelda İpekli işletme eğitiminden sonra stratejik pazarlama ve marka yönetimi konusunda uzmanlaştı. Uluslararası pazarda birçok markaya; farklı pazar konumlandırmaları, müşteri yönetimi ve marka yönetimi konusunda danışmanlık vermektedir. Çin ve Arap yarımadasında uzmanlaşmıştır. Perakende, mağazacılık, moda, lüks tüketim ürünleri, otelcilik ve konut pazarlama ve markalama konusunda uzmandır. Ağırlıklı olarak genç ve kadın hedef kitle üzerinden çalışmaktadır. Uluslararası markaların, yeni pazar giriş stratejileri konusunda farklı ülkelerde çalışmaktadır. "Marka yönetmek için hayatı ve dinamikleri anlamak gerekir" görüşünü benimsemektedir. Dünya trendlerini takip etmenin işinin bir gereği olduğunu düşündüğünden kendisi çok geziyor ve çok okuyor. Uzun süren TV programcılığın yanı sıra uluslararası platformda uzmanlığı konusunda konuşmacı olarak yer alıyor ve birçok yayında yazı yazıyor.

Sermet Severöz

Sermet Severöz

20 Haziran 1969 Ankara’da doğdu. Orta eğitimini Ankara Özel Tevfik Fikret Fransız Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünün ardından Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu bölümünü bitirdi. Mag Dergisi’nde yiyecek-içecek ve gezi yazarlığı ile başlayan kariyeri OK Türkiye Dergisi ile devam etti. Halen Habertürk Gazetesi “life style” köşe yazarlığı yapmaktadır.

Dilara Koçak

Dilara Koçak

1994’te Hacettepe Üniv. Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. 1999-2004 yıllarında Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı. Koçak, kurduğu MEZURA Kliniği’nde uzman doktor, psikolog ve diyetisyenlerden oluşan ekibiyle hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık hizmeti veriyor. Birçok CEO ve holding yönetim kuruluna bireysel beslenme koçluğu yapan Koçak, ABD’de Cleveland Clinic Nutrition Dep. Boston Medical Center, Tufts Univ. Nutrition Dep. Harward U.Children Hsp. Nutrition Det. konusu ile ilgili gözlemler yaparak tecrübelerini güçlendirdi.

Olcayto Ahmet Tuğsuz

Olcayto Ahmet Tuğsuz

Talas ve Tarsus Amerikan Kolejleri’nden sonra ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi’nde okudu.. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Uluslararası İşletmecilik İhtisas programını birincilikle bitirdi. Yirmi yılı aşkın bir süredir tanıtım ve davet organizasyonlarını gerçekleştiriyor.. Bir hobi olarak sürdürdüğü müzik hayatında şarkılarıyla üç kez Eurovision birincisi olarak önemli bir başarı elde etti. İşinin bir parçası olması nedeniyle gecce hayatını yakından takip ediyor..

Mike Norman

Mike Norman

1964 Cape Town doğumlu Mike Norman, Johannesburg Hotel School South Of Africa mezunu. Yemeklere ve şefliğe olan ilgisi daha çocukluk yıllarında başlamış. Mike Norman'ın deneyimleri, ülkesinin dünyaca ünlü mutfaklarına ve Cunard Cruise gemilerine kadar gidiyor. Norman'ın Türkiye'ye ilk gelişi ise Çırağan Palace Kempinski'de executive chef olarak görev almasıyla olmuş. Daha sonra ortağı olduğu Chef's restoranı hayata geçiren Norman, 2005 yılında ortakları ile 360 Entertainment Group'un temellerini atmış. Norman'ın hazırladığı yemekleri ikram ettiği ve övgüler aldığı kişiler arasında Bill Clinton, Jacques Chirac, Nelson Mandela, Prens Charles ve Liza Minelli gibi pek çok isim bulunuyor. Mike Norman aynı zamanda fark yaratmak ve öne geçmek isteyen restoran sahiplerine de danışmanlık hizmeti veriyor.

Gamze Cizreli

Gamze Cizreli

1968 yılında doğdu. ODTÜ İşletme fakültesinden mezun olduktan sonra 1993 yılında Ankara’nın ilk cafesi “CAFEMİZ”i yarattı. Ardından pastacılığa farklı bir bakış açısı getiren “KUKİ”, Uzakdoğu mutfağını hızlı ve uygun fiyatla sunan “QUICK CHINA” markaları geldi. 2007 yılında yoluna tek başına devam ettiği ikinci girişimcilik döneminde Bigchefs Cafe- Brasserie markasını yarattı. Ankara’da özkaynaksız, tamamen banka kredisi ve ileriye yönelik ödeme planları dahilinde açılan Big Chefs restoran zincirinın yolu 2009 yılında Saruhan Tan ile kurulan ortaklık sonucu Istanbul’a açıldı. Dönemsel olarak çeşitli dergi ve gazetelere gurme ve seyahat yazıları yazmıştır. 2010 KAGIDER ve Garanti Bankası işbirliği ile düzenlenen "Kadın Girişimcisi" yarışmasında Türkiye 1.’liğini kazanmıştır. 2011 ve 2013 yıllarında Ekonomist Dergisinin düzenlediği “Yılın İş İnsanları” yarışmasında “Yılın Kadın Girişimcisi” ödüllerini almıştır.